Duchovní správci

Jméno Foto Životopisná data

Doba působení

P. Przemyslaw Ciupak Rozhovor Působí od 1.9.2019 dosud.
P. Miroslav Kratochvíl  

*14. 1. 1948 (Dambořice). Vysvěcen v r. 1983 v Českých Budějovicích. Předchozí působiště: Přeštice, Domažlice.
V březnu 2014 obdržel od papeže Františka titul Monsignore – kaplan Jeho Svatosti (článek).

Působí od 1.7.1988 dosud.
P. Josef Nedoma   *25. 9. 1920 (Dolany u Olomouce) – +1988 (Kdyně). Vysvěcen 1. července 1972. 1. 7. 1985-13.3.1988
P. Mons. Jindřich Suchánek   *7. 1. 1923 (Vyškov) – +21. 1. 2009 (Mrákov). Vysvěcen 26. června 1949 v Českých Budějovicích. Předchozí působiště: Počátky, Týn nad Vltavou, Myslív a Zavlekov; 1974 – 2009 Mrákov. 1.9.1984-30.6.1985 zastupující v době nemoci P. Bohumila Marouše
P. Bohumil Marouš   *19.3. 1921 (Písek) – +4.10.1985 (Charitní domov Moravec). Vysvěcen 5.4.1945 v Praze. Dřívější působiště: od 1.9.1945 Kadov, Seč; od 1.8.1947 sv. Mouřenec, Hartmanice a Dobrá Voda; od 2.9.1949 do 9.5.1960 uvězněn (uranové doly), pak Pozemní stavby Písek; 6.7.1961-5.9.1965 znovu uvězněn; do 15.5.1968 Pozemní stavby Písek; od 15.5.1968 Dolní Lukavice, Řenče. Článek: Převaděč z kláštera 1.5.1974-31.8.1984
P. Josef Břicháček   *8. 11. 1928 (Předbořice) – +10. 6. 2004 (Stará Boleslav). Vysvěcen 25.6.1967. Další působiště: 1967 – 1969 Pelhřimov, Veselá a Častrov (kaplan), 1969 – 1974 Kdyně, 1974 – 1990 Zavlekov, 1990 – 1999 Svatá Hora, 1999 – 2001 Pelhřimov, od 2001 Lomec 1.8.1969-30.4.1974
P. Václav Roubal   *25. 10. 1916 Chudenice, vysvěcen 14. 6. 1942. Další působiště: 1969 – 1974 Veselá (u Pelhřimova)  1.9.1959-    31.7.1969
P. Antonín Šmelc   +14. 2. 1961 Lukavice 1.11.1957-31.8.1959
P. Štefan Pataki     1.1.1953-31.10.1957
P. Jan Skala   +11.6.1887 1.8.1928-30.11.1952
Mons.Josef Kavale   +9.12.1863 1.7.1904 -29.2.1928
Václav Tůma     14.11.1887-10.1.1904
Antonín Heinz     14.4.1864-11.6.1887
Vincenc Bauer     8.5.1850-9.12.1863

V katalogu z r. 1847 je uveden jako děkan ve Kdyni Math. Pittner (křestní jméno je uvedeno jen zkratkou, může to znamenat Mathaus – Matouš nebo Mathias – Matěj), v katalogu z r. 1834 je uveden Vojtěch Schimann. Nic bližšího o nich nevíme, protože kněžská matrika začíná až rokem Kněžského svěcení 1825 a oni oba byli vysvěceni dříve. Jiné starší katalogy nemáme.

Ze starší doby by se dalo více zjistit v archivním fondu Děkanského úřadu Kdyně, deponovaném ve Státním okresním archivu v Domažlicích.

Tato stránka má podstránky.