Benefiční koncert pro obnovu varhan 09.05.2014

V pátek 9.5. se v kdyňském kostele uskutečnil již druhý benefiční koncert na podporu obnovy barokních varhan. Mladí konzervatoristé Bára Balounová a Josef Štefan za doprovodu přátel z Pražské konzervatoře Markéty Sinkulové a Marka Kozáka předvedli určitě to nejlepší, co mají v repertoáru. Sólová vystoupení obou mladých zpěváků uvedla v  obdiv jistě každého přítomného posluchače.  Možná málokdo tušil, že Bára Balounová byla autorkou nápadu i organizátorkou celého večera. Právě ona si prosadila i datum konání 9.5., den svých dvacátých narozenin. I když tento termín uprostřed prodlouženého víkendu se všem jevil pro návštěvnost koncertu jako nevhodný, lavice kostela se i tak zaplnily, stejně jako připravená kasička na příspěvky. Vybraná částka byla úctyhodná 12.250,–Kč, ale její hodnotu snad ještě zvyšuje projevený zájem mladých lidí o záchranu významné kdyňské památky. Pan Marek Kozák na varhany sám hraje a myšlenkou opravy zdejšího nástroje byl velmi nadšen.

Znám hodně mladých lidí, kteří netrpělivě čekají na den svých 20. narozenin s očekáváním jaký dárek od svých rodičů a přátel dostanou. V případě Barunky tomu bylo naopak. Rozhodla se v den svých narozenin sama obdarovávat a děkovat. Obdarovala všechny posluchače svým krásným zpěvem, obdarovala a podpořila opravu varhan. Je zřejmé, že tak chtěla poděkovat svým rodičům, ale za své nadání nejen jim…

Celková doposud vybraná částka je 31.586,–Kč. Všechny příjmy fondu se evidují na http://www.farnostkdyne.8u.cz/fond-varhany/.