Adventní koncert 2013

Video z koncertu SCHOLY u REDEMPORISTŮ z Plzně .

Nemnoho z nás ví, že se v našem kostele dochoval v původním stavu velmi cenný nástroj z roku 1763, jedna z nejstarších prací významné tachovské dílny varhanářského rodu Gartnerů. Více z nás už ví, že se kdyňské varhany nacházejí ve velmi špatném až zoufalém stavu, a že by si zasluhovaly opravu. Co můžete vy sami udělat pro záchranu této vzácné  kdyňské památky jako významné součásti kulturního dědictví naší země? Jejich restaurování bude sice nákladná záležitost, ale čím dříve začneme dávat finance dohromady, tím více snížíme náklady na zachování tohoto našeho významného místního pokladu pro další generace.

Adventní koncert 8.12. Scholy U redemptoristů navštívilo 150 posluchačů. Zaplnili tak kdyňský kostel do posledního místečka.

Za krásnou hudbu, benefici pro naše varhany a procházku adventní tvorbou patří našim hostům z Plzně velký dík. Děkujeme i všem, kdo přispěli dobrovolným vstupným na opravu varhan. Celková vybraná částka byla 14.506,–Kč.

Výtěžek ze vstupného byl celý věnován do Fondu na opravu varhan.