Bavorští poutníci putovali do Loučimi
(Procesí z Neukrichen beim Heiligen Blut do Loučimi)
—————————————————————————–
Za vlídného a slunečného počasí dorazilo v sobotu 6. listopadu procesí bavorských věřících z Neukirchen beim Heiligen Blut krátce před jednou hodinou odpolední do místního kostela Narození Panny Marie, aby opět po dvou letech vzdali hold Madoně, jejíž ukrytí v hraničních hvozdech v době husitských válek dalo vzniknout klášternímu kostelu i městysi pod masívem Hogen Bogenu. Pouť se koná v sobotu před sv. Martinem, neboť podle pověsti právě v tento den v roce 1419 odnesly z kostela z Loučimi sošku Madony zbožné ženy na bavorskou stranu hranice a ukryly ji tam v dutém stromě lípy u studánky. Letošní procesí, obnovené po pádu železné opony, šlo na trase dlouhé kolem 25 kilometrů asi 80 pěších poutníků a spolu s dalšími, kteří přijeli autobusem nebo autem , se zúčastnili mše svaté, kterou celebroval regionální děkan poutního kostela v Neukirchenu P.Georg Englmeier. Spolu s ním se mše svaté zúčastnil i P. Karel Adamec, administrátor mrákovské a kdyňské farnosti, který poutníky v úvodu bohoslužby vřele přivítal v jejich rodném jazyce. Věkové složení poutníků bylo od mladých až po seniory. S sebou přinesli růženec a velkou poutní svíčku s obrázkem Panny Marie a datumem 6.11.2021 a umístili ji v kostele na levý postranní oltář k sošce kopie loučimské Madony. Další bavorská pěší pouť se bude konat zase za dva roky.
a1 Přihláška
a1 úlet
a2 Setkání pokřtěných
a3 Biskup Cup
a4 spolčo
a6 celostátní set. mládeže